- opdrachtgever
- Bemog Projectontwikkeling / Dura Vermeer
- project
- 24 woningen
- fase
- bouw is gestart
Medaillon, Hengelo
In de uitbreidingswijk Hengelo-West is FAME Architecten één van de vijf architectenbureaus welke geselecteerd zijn een deelplan te ontwerpen.
Het beeldkwaliteitsplan van de gemeente Hengelo schreef jaren ’30 architectuur voor, terwijl de opdrachtgever het PCS systeem (Pre Choice System) van Dura Vermeer wilde gebruiken. Dit PCS systeem is een systeem met een optimale prijs-/ kwaliteitverhouding van het woonproduct twee-onder-één-kap-woning.
FAME heeft de architectuur hiervan verzorgd.
Medaillonhart is het centrale plandeel met 24 woningen in jaren ’30 stijl. Op de vier hoeken zijn vrijstaande woningen ontworpen, als entreegebaar/ entreewachters naar het plangebied.
Om een gevarieerd straatbeeld te realiseren is het plangebied niet haaks op de straat verkaveld. Hierdoor worden de woningen veel meer overhoeks ervaren wat een speelser straatbeeld geeft dan in een reguliere orthogonale verkaveling.
Karakteristiek voor dit plandeel is de manier waarop langs- en dwarskappen elkaar afwisselen. Hierdoor onderscheidt dit plan zich van reguliere verkavelingconcepten.
De jaren ’30 architectuurkenmerken, zoals een afwijkende gevelkleurstelling op de verdieping, erkers, dakkapellen en entreeluifels in jaren ’30 detaillering, in combinatie met een degelijk materiaal- en een evenwichtig kleurgebruik, geven dit plan een bijzonder stijlvol eindresultaat.
tags: Hengelo, wonen